Start O nas Oferta eSklep Kontakt

Oryginalność PORCELANY ALUMINA

Proszę zapoznaj się z charakterystyką produktu
Szanowni Klienci,

Wszystkie produkty w linii Cottage i Nostalgia są ręcznie malowane za pomocą pędzli i wałków - to powoduje różną intensywność wykończenia, grubość linii czy ilość pigmentu i kropek na poszczególnych asortymentach.

Wysoka temperaturę wypału - 1400 stopni C sprawia, że na powierzchni wyrobów szkliwionych kolorowymi szkliwami oraz na krawędziach wyrobów i ich elementów- gałek, uszek, pokryw, stopek mogą występować jaśniejsze przebarwienia poszczególnych barwników.

Wysoka temperatura wypału i zawartość aluminy (korundu) nadaje Porcelanie Alumina wyjątkowe właściwości użytkowe i wysoką odporność na ubicia.

Szkliwa reaktywne(reactive glazes), wykorzystywane w linii zdobniczej Cottage i Nostalgia mają dodatkową specyfikę, gdyż reagują zarówno z surowcami porcelanowymi jak pigmentami używanymi do ręcznego malowania kropek, kresek, linii i pasków.

Brzegi wyrobów są regularne i szkliwione, ale malowane linie i obwódki są często nierówne, postrzępione i przerwane na kilka milimetrów, często punktowo jaśniejsze lub wręcz zanikające. To efekt różnej koncentracji zawiesiny zawierającej reaktywny barwnik , który jest nakładany na powierzchnię półfabrykatu biskwitowego.

Reakcja chemiczna w 1400 stopni C, gdzie szkliwo przechodzi w półpłynny żel , sprawia ,że poszczególne barwniki bazowe mogą mieć po wypale inną intensywność w różnych miejscach konkretnego wyrobu porcelanowego oraz mogą występować drobne różnice pomiędzy partiami produkcyjnymi wyrobów.

Taka technologia kreuje produkt unikatowy, rzemieślniczy, gdzie każdy kubek czy talerz jest indywidualny i niepowtarzalny.

Jednocześnie każdy kolor powiązany z całym wachlarzem innych asortymentów i komponuje się z różnymi kolorami kolekcji.