Start O nas Oferta eSklep Kontakt

Manufaktura - Kolekcja Muzyczna

Chopin Wieniawski Moniuszko Szymanowski Paderewski Kilar Fitelberg Lutosławski Bacewicz Bogusławski Rubinstein Górecki Nowowiejski Karłowicz Różycki Ogiński Hadyna Sygietyński

Polecamy kolekcje filiżanek muzycznych.
Stanisław Moniuszko ( 1819-1872)

Polski kompozytor, dyrygent, pedagog. Autor pieśni, operetek, baletów i oper przesyconych patriotyzmem i polskimi motywami ludowymi; twórca opery narodowej. Jako ośmioletni chłopiec rozpoczął naukę muzyki u Augusta Freyera, organisty w Kościele ewangelicko-augsburskim.

Po trzech latach rodzina przeprowadziła się do Mińska, gdzie kontynuował naukę u Czesława Stefanowicza. W 1837 r. wyjechał do Berlina, aby kształcić się muzycznie u Carla Friedricha Rungenhagena. Po studiach zamieszkał w Wilnie, gdzie działał jako organista, kompozytor, pedagog i organizator życia muzycznego w mieście.

W 1858 r. przeniósł się wraz z rodziną do Warszawy i obejął stanowisko dyrygenta opery. Od 1864 r. był wykładowcą w Instytucie Muzycznym w Warszawie. Zmarł na atak serca w 1872 r. Pogrzeb artysty stał się jednocześnie manifestacją narodową.

Projekt: Piotr Grzymowski/Bogdan Kosak

dekoracja:
Stanisław Moniuszko

DOSTĘPNE ZESTAWY:

ZESTAW ŚNIADANIOWY

  • FILIŻANKA/SPODEK
  • TALERZ DESEROWY

ZESTAW

  • KUBEK
  • SPODEK

OPAKOWANIE OZDOBNE

 

Informacje o użytkowaniu produktu

Dekoracja ze złotem lub platyną

Sprawdź, jak prawidłowo używać naszą porcelanę