Start O nas Oferta eSklep Kontakt

Manufaktura - Kolekcja Muzyczna

Chopin Wieniawski Moniuszko Szymanowski Paderewski Kilar Fitelberg Lutosławski Bacewicz Bogusławski Rubinstein Górecki Nowowiejski Karłowicz Różycki Ogiński Hadyna Sygietyński

Polecamy kolekcje filiżanek muzycznych.
Ignacy Paderewski (1860-1941)

Wybitny pianista, kompozytor, polityk, premier Polski. Wykształcenie zdobył w warszawskim Instytucie Muzycznym, później w Wiedniu, pod kierownictwem Teodora Leszetyckiego. Wielkim sukcesem było jego tournee po USA gdzie zyskał sobie ogromną popularność okrzyknięty był mianem "mistrza" i "czarodziejem klawiatury".

Po wybuchu I wojny światowej zaczął prowadzić działalność dyplomatyczną na rzecz Polski. Po powrocie do kraju 1919 r. został premierem, reprezentował Polskę na konferencji w Paryżu, zakończonej podpisaniem przez niego złotym piórem z orłem traktatu wersalskiego. W 1922 roku wyjechał ponownie do USA, gdzie powrócił do koncertowania i działalności charytatywnej.

Podczas II wojny światowej wszedł w skład władz Polski na uchodźstwie, mimo podupadającego zdrowia, udał się raz jeszcze do USA, by uzyskać kredyty na uzbrojenie polskich sił zbrojnych na Zachodzie. Zmarł w Nowym Jorku, trumnę z jego prochami sprowadzono do Polski, pośmiertnie odznaczony orderem wojennym Virtuti Militari.

Projekt: Piotr Grzymowski/Bogdan Kosak

dekoracja:
Ignacy Jan Paderewski

DOSTĘPNE ZESTAWY:

ZESTAW ŚNIADANIOWY

  • FILIŻANKA/SPODEK
  • TALERZ DESEROWY

ZESTAW

  • KUBEK
  • SPODEK

OPAKOWANIE OZDOBNE

 

Informacje o użytkowaniu produktu

Dekoracja ze złotem lub platyną

Sprawdź, jak prawidłowo używać naszą porcelanę